Sposoby na tusz do rzęs

Sposoby na tusz do rzęs

Gęsty wachlarz długich i lśniących rzęs to efekt, który pragnie uzyskać większość kobiet. Ożywia on makijaż i dodaje spojrzeniu głębi oraz tajemniczości. Podobnie było już w starożytności, kiedy kobiety próbowały osiągnąć ten rezultat za pomocą tuszu do rzęs z węgla. Chciały w ten sposób poprawić swój wygląd. Ale nie tylko! Czarne i długie włoski kojarzyły się wówczas z wyższymi sferami.

Fakty o rzęsach

W dzisiejszym artykule dowiesz się kilku ciekawostek dotyczących tuszu do rzęs oraz samych włosków. Na początek jednak kilka faktów na temat rzęs. Na jednym oku znajduje się ich od 100 do 150. Przeciętna długość tych na górnej powiece to 10 mm, natomiast na dolnej 7 mm. Duży wpływ na ich wygląd ma zarówno właściwa pielęgnacja, jak i geny.

Jak wykorzystać tusz do rzęs?

Z tuszu korzystają zarówno posiadaczki rzęs do nieba, jak i te, które mają rzadkie i krótkie włoski. Oto kilka trików dotyczących właśnie tego kosmetyku:
1) Aby uzyskać pożądany efekt warto skorzystać z siły dwóch kosmetyków – na początku użyć pogrubiającej mascary, a następnie wydłużającej.
2) Wkładając szczoteczkę z powrotem do opakowania, staraj się ją delikatnie wkręcać. Zwykłe wsuwanie, a co gorsza tzw. pompowanie sprawia, że do tuszu dostaje się powietrze, przez co kosmetyk szybciej zasycha.
3) Jeżeli pragniesz uzyskać efekt pogrubionych rzęs, przed aplikacją tuszu warto je delikatnie przypudrować.
4) Bywa, że tusz może posłużyć jako eyeliner.
5) Jeżeli Twój tusz zaczyna zasychać, dolej do niego kilka kropelek płynu micelarnego.
6) Umyta, stara szczoteczka od tuszu może przydać Ci się do rozczesywania brwi.

To tylko kilka z wielu ciekawostek na temat tuszu do rzęs. Kosmetyk ten oferuje rewelacyjne efekty. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje włoski znajdowały się w dobrej kondycji, pamiętaj o tym, aby wieczorem wykonać dokładny demakijaż  i delikatnie zmyć tusz, nie pocierając przy tym oka! Zastanów się również nad skorzystaniem z właściwości odżywki do rzęs, która poprawi wygląd i stan włosków.

Oceń i skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ocena?

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>