Suche i łamliwe włosy

Suche i łamliwe włosy

Suche włosy to problem, z którym borykasz się już od jakiegoś czasu? Kręcenie, fabowanie i prostowanie kosmyków zrobiły z Twojej czupryny „siano”? Jeżeli tak- ten artykuł jest dla Ciebie! Dowiedz się więcej na temat suchych i łamliwych włosów.

Przyczyny suchych włosów

Okazuje się, że stylizacja „na gorąco” to nie jedyny powód przesuszonych kosmyków. Oprócz niej, istotny wpływ na kondycję włosów ma także gospodarka gruczołów łojowych. Nie bez znaczenia jest także zbilansowana dieta. Ważne, aby dostarczać do organizmu wszystkie niezbędne składniki. Wśród innych czynników wymienia się klimatyzację oraz zbyt częste wystawianie włosów na słońce.

Suche włosy- czyli jakie?

Suche włosy puszą się i stają się szorstkie w dotyku. Ponadto podczas czesania ich końcówki opadają na ziemię. Należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, że niezbędne jest rozróżnienie pomiędzy suchymi włosami a kręconymi, które z natury mają specyficzną strukturę.

Jak dbać o suche i łamliwe włosy?

Osoby o suchych i łamliwych kosmykach jak ognia powinny unikać częstego farbowania czy też robienia tzw. trwałej, ponieważ w znacznym stopniu osłabiają one włosy. Oczywiste jest, że przed „wielkim wyjściem” większość pań nie potrafi odmówić sobie użycia prostownicy, czy też lokówki. Ważne jednak, aby korzystać z nich rozsądnie i w miarę możliwości odstawić na bok. Istotną kwestią jest także systematyczne podcinanie końcówek.
Na koniec nie można zapomnieć o właściwej pielęgnacji profesjonalnymi kosmetykami. W przypadku suchych i łamliwych włosów niezbędne są odżywki do włosów. Warto postawić m.in. na maski, w których składzie odnaleźć można biotynę, keratynę, czy też roślinne komórki macierzyste. Poza tym, warto skorzystać również z właściwości oleju arganowego, który zapewnia odpowiednie nawilżenie.

Trwa lato, czyli okres w którym włosy wymagają intensywnej pielęgnacji. Chroń je przed słońcem i dostarczaj im niezbędnych substancji odżywczych.

Oceń i skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ocena?

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>