Zmiany posłoneczne na skórze – jak z nimi walczyć?

Zmiany posłoneczne na skórze – jak z nimi walczyć?

Lato rozpieszcza nas wysokimi temperaturami. Urlop i piękna pogoda sprawiają, że ta pora roku wydaje nam się najkrótsza. Sprawdza się wówczas słynne powiedzenie: „Wszystko co dobre, szybko się kończy”. Nic więc dziwnego, że pragniemy złapać każdy promień słońca, który ogrzeje nasze ciało. Poza tym, że jest to przyjemne uczucie, słońce stanowi także najważniejsze źródło naturalnej witaminy D. Na koniec nie sposób nie wspomnieć o zalecie, jaką jest piękna opalenizna, o którą zabiega wiele pań.

Fotostarzenie skóry – objawy

Nie daj się jednak zwieść, ponieważ słońce to nie tylko same zalety. Wiele osób często o tym zapomina, ponieważ negatywne skutki działania tej gwiazdy nie są natychmiastowe. Nadmierna ekspozycja skóry na słońce powoduje jej przesuszenie, podrażnienie, a co najważniejsze aktywuje proces fotostarzenia.

O uszkodzeniach posłonecznych także w artykule: www.sklepestetyka.pl/5931Uszkodzenia_posloneczne_i_ich_naprawa,_czy_wystarczy.html

Zastanawiasz się, co kryje się pod tą nazwą? To nic innego jak przyspieszone starzenie się skóry spowodowane działaniem promieni słonecznych. Warto jednak dodać, że słońce to nie jedyny winowajca fotostarzenia. Do tego procesu przyczyniają się także częste wizyty w solarium. Jeżeli zatem nie ochronisz swojej skóry, musisz liczyć się z negatywnymi konsekwencjami takimi jak:

  • zmarszczki,
  • piegi,
  • przebarwienia,
  • rozszerzone naczynia,
  • cienka skóra.

Jak wyleczyć zmiany posłoneczne?

Najważniejszą rolę odgrywa profilaktyka i dobór odpowiednich kosmetyków ochronnych. Według badań, właściwa ochrona pozwala zmniejszyć oznaki fotostarzenia nawet o 80 %. Najlepszym rozwiązaniem jest unikanie najostrzejszego słońca, które występuje w godzinach między 10 a 15 oraz stosowanie kremów z filtrem.
Jeżeli na Twojej skórze pojawiły się już zmiany posłoneczne, pomocne okazać się mogą preparaty retinolowe, zawierające witaminę E i C, koenzym Q10, czy też pochodne krzemu.

Korzystaj z dobroci słońca, ale pamiętaj, że tak jak we wszystkim tutaj także należy zachować umiar! Chroń swoją skórę, aby przez długi czas mogła pozostać gładka i promienna.

Oceń i skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ocena?

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>